Seo Yöntemleri

Site dışı SEOyöntemleri konusunda arama motorları, kendi algoritmalarını veişleyişlerini açıklamazlar. Bu nedenle site dışı tekniklerin büyük çoğunluğu,Google mantığının çözümlenmesine ve denene yanılma çalışmalarına dayalıdır.Google, kullanıcılar için faydalı algoritmalar keşfettiğinde patentini alarak,diğer arama motorları tarafından bu algoritmaların kullanılmasının önüne geçmeamacındadır. Google’ın son patent başvurusunu incelediğimizde ise aramamotorunun SEO yönergeleri hakkında bazı ipuçları elde edebiliyoruz.

SEO Yöntemleri Nelerdir?

Web sitesi optimizasyonu yapan kişi, sadece güncellemelersonrasında değil aynı zamanda Google güncellemeleri öncesinde de attığı adımlarile farkını gösterebilmelidir. Çünkü Google’ın örümcekleri ve sunucularıdüşündüğünüzden çok daha iyi çalışmaktadır. Bu noktada web sitesioptimizasyonun da kullanılan tüm öğeler, SEO teknikleri açısından büyükönem arz etmektedir. Bu nedenle öğelere özel SEO yöntemleri nasıl uygulanır ayrı başlıklarda incelemeye aldık…

Web Site Tasarımı SEO Yöntemleri

- Arama motorlarına yönelik iyileştirme çalıştırmalarıyapılırken, öncelik kullanıcı etkileşimini arttırmak olmalıdır. Özelliklekullanılabilirliği arttırarak, mobil ve tablet uyumlu esnek temalar seçerek vesayfa açılış hızını düşürerek site içi optimizasyon çalışmalarınızabaşlayabilirsiniz.

- Kodlamalarda geçecek olan arama motorlarının daha rahat index alabilmesi için, gerekli olan kodları mutlaka doğru bir şekilde kullanılmalıdır.

- Site tasarımında kullanılacak olan resimler, başlıklar mutlaka alt ve title etiketleri verilerek zenginleştirilmelidir. 

- Meta tagları rakip sitelere uygun olarak verilmeli ve doğru seçimler yapılmalıdır.

İçerik Oluştururken SEO Yöntemleri

- Önceki yıllarda pek önemi olmayan ilgi çekici içerikler,artık 2017 SEO yöntemleri içerisindeyer almaktadır. Bu nedenle yüksek aranma hacmi olan terimler ile aramamotorlarına yönelik makale oluşturmak yerine doğal görünümlü içeriklerhazırlayarak, hedef kitlenize daha kolay ulaşabilirsiniz.

- En etkili SEO tekniklerinden bir diğeri ise metiniçerisinde tekrarlanan anahtar kelimelerin kullanılmamasıdır. Anahtar kelimeyoğunluğunun, botlar üzerinde etkisi azaldığı için spam tehlikesiylekarşılaşmamak adına anahtar kelime tekrarından uzak durmalısınız.

- İçeriklerin çeşitli olması ve authorship etiketi olması,sıralamalarda ciddi etki oluşturmaktadır. Bu nedenle içeriklerinizi hazırlarkenvideo, varsa doküman, infografik ve sunumlardan oluşmasına özengöstermelisiniz.

Site Dışı Etkili SEO Yöntemleri

- Markla linkler sıralamalarda yükselmenizi sağlar. Çünkümarka isminize link almak, aynı zamanda link çeşitliliği oluşturmanız anlamınagelmektedir.

- Yüksek kaliteli bloglardan aldığınız linkler, MFAsitelerden ve kalitesiz bloglardan aldığınız linklerden çok daha önemlidir.

- Sitenizi ücretli ve otomatik onaylı olmayan kalitelidizinlere eklemelisiniz. Her yeni dizine ekleme yapılırken, açıklama kısmınaözgün içerik yazılması faydalı olacaktır.

- Tanıtım için sosyal medyalarda sitenizin etkileşiminiarttırarak, hedef kitlenize daha çabuk ulaşabilirsiniz. Etkili SEO yöntemleri sayesinde web sitenizi arama motorlarındahızla yükseltmek amacındaysanız, sosyal medyaları iyi kullanmalısınız.

seo yöntemleri

Eğer seo nedir konusunda bilginiz yok ise yazımızı okuyarak başlayabilirsiniz.