Kurumsal Web Sitesi


Kurumlara ait olan, genellikle firmayı tanıtan, ürünlerin gösterildiği ve hakkında daha fazla bilgi bulunmasına yarayan site çeşidine kişisel web sitesi denmektedir. Bu tarz sitelerde öncelik, sadelik ve istenileni doğru karşıya aktarma olmalıdır. Çünkü siteye giren bir kullanıcı, aramak zorunda kalmadan istediğine rahatça ulaşabilmektedir. O yüzden kurumsal web site tasarımı için web master mutlaka, özelliği bol ama yönlendirmeleri doğru vermelidir. Firma adına yapılan bu siteler, beyan edilerek, .com.tr uzantısını alabilir. Ayrıca içerisinde mutlaka referans gösterimi, hakkımızda gibi kısımlar atlanmamalıdır.

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

İlk olarak alan adınız mutlaka firmayı iyi yansıtan ve içeriği ile alakalı olmalıdır. Kurumsal web sitesi için alan adları seo için önem taşımaktadır. Logonuz ile siteniz bir bütün olmalıdır, logo tasarımınız firmayı yansıtmalıdır. Bunların dışında;

-          İşlevsellik için web sitelerinizin geç açılmasını sağlayan ve hatta çoğu kullanıcının erişemeyeceği, flash ve javascript uygulamaları olmamalıdır.

-          İletişim bölümünüzde mutlaka form, yoksa bile bir talep formu oluşturulmalıdır.

-          Web sitenizin tüm linkleri, resimleri ve sayfaları sorunsuz bir şekilde açılmalı, kontrol edilmelidir.

-          Menüler fazla şişirilmeden ziyaretçilerin rahat bir şekilde inceleyebileceği şekilde tasarlanmalıdır.

-          Anasayfa fazla resim kullanılmamalı sadece, gösterilmek istenilen kadar resim kullanılmalıdır. Aksi taktirde sayfa açılış hızınızda düşüş yaşayabilir ve ziyaretçi kaybedebilirsiniz.

Kurumsal Web Tasarım Nasıl Kodlanmalı?

Eğer bir kurumsal firma iseniz mutlaka işinin ehli, gerçek web masterlara sitenizi emanet etmelisiniz. Bu konuda seoweb hizmeti yani segoda firmasını önebilirim. Çünkü öğrenci işi ve ya sadece bir temanın değiştirilmesi ile web sitesi ileride size sorun yaşatabilir veya sizi istediğiniz seviyelere getirmeyebilir. Bunun için doğru kodlama nasıl yapılmalı?

-          Öncelikle kodlamalar içerisinde her ne kadar panel kullanıyorsanız kendisi kodlayacak olsa da, anahtar kelimeleri, titleları, tagları belirtmeliyiz.

-          Hiçbir alt etiketi olmayan resim olmamalı, ayrıca linklerinize ve resimlerinize title verebilirsiniz.

-          Google anlayabileceği kodlar kullanılmalıdır. Bunlara örnek verecek olursak, rel=”nofollow” vb. gibi kodlar sitenizde takip edilmeyecek linkleri belirler, bu da Google sizin istediğinizi daha çabuk almasını sağlar.

-          Web tasarım yapılırken ek olarak, içerik ve kod boyut oranlarına da bakılmalıdır. İçeriği yüksek kod ağırlığı biraz daha az olmalıdır.

Sizde güvenilir bir adres ve sürekli destek istiyorsanız, ankara web tasarım firması olan Seo web hizmeti firmasını tercih edebilirsiniz.